FOTO

zespół muzyczny Człuchów

PRZYGOTOWANIA DO TEGO JEDYNEGO DNIA
Ślub wraz z weselem są niewątpliwie najważniejszym dniem w życiu, które pozostaje
w pamięci bardzo długo, ba, nawet na całe życie. Każdy mając w głowie te wymarzone wesele pragnie ażeby ten dzień był wyjątkowy przepełniony magicznymi chwilami. Taki dzień, o którym będzie mógł opowiadać za kilkanaście lat swoim wnukom mając łzy w oczach na same wspomnienie.
Biorąc się za organizację swojego ślubu i wesela należy koniecznie przygotować się na wieloetapowy i długodystansowy proces organizacyjny, najlepiej bazując na wszelkich radach i doświadczeniu choćby znajomych par, którym udało się zorganizować swój wymarzony ślub, bajkowy ślub.
Taka właśnie organizacja wesela jest tym bardziej skomplikowana i długotrwała. Spowodowane jest to tym, bo trudno nawet w takim przypadku mówić o jakimkolwiek doświadczeniu i możliwości obojętności emocjonalnej. Ślub tyczy się dwóch rodzin, przez co ważne jest aby pogodzić często zdecydowanie diametralnie inne gusta i tradycje, jak również zmieścić się w finansach przeznaczonych na te wydarzenie.
Należy pamiętać podstawową kwestie, do organizacji ślubu i wesela trzeba się gruntownie przygotować, wedle znanego powiedzenia „Jaki ślub – takie całe życie”!
Od czego w ogóle zacząć w całej tej gonitwie za szczęśliwym weselnym dniem aby przebiegł tak, jak sobie go wymarzyliśmy? Prozaicznie brzmi ale wypada najpierw wyznaczyć datę ślubu, przemyśleć czy ma być to ślub konkordatowy czy wyłącznie cywilny, ile osób ma być na naszej imprezie, czy zamierzamy zorganizować wesele tradycyjne, starodawne czy w stylu nowoczesnym. Kolejnym krokiem musi być spotkanie z rodzicami z obu stron ażeby szczegółowo przekonsultować główne zagadnienia związane z organizacją, ażeby w przyszłości nie było żadnych niesnasek, kto za co będzie płacił i czym kto ma się zająć, jak również istotne jest zaprojektowanie przedwstępnego budżetu spodziewanych wydatków. Niebagatelne jest przy tym przyrządzenie listy gości weselnych, co uprości jakiekolwiek rachunki, a także harmonogramu przygotowań, aby wiedzieć co i kiedy mamy zamiar załatwić.
Kolejną kwestią jest wyszukanie świetnej, klimatycznej, odpowiadającej naszym upodobaniom i oczekiwaniom sali weselnej. Naturalnie ważnym jest aby jak najszybciej zarezerwować termin w kościele lub w urzędzie stanu cywilnego. Po co nam uroczystość w urzędzie stanu skoro nie mamy gdzie bawić się z naszymi gośćmi w tak ważnym dniu.
Jeśli na naszej liście zadań salę weselną mamy zorganizowaną, musimy jak najszybciej zabrać się  za poszukiwania świetnego zespołu muzycznego lub dj-a, fotografa i kamerzysty, jeśli zamierzamy aby zamknąć w obiektywie wspomnienia z tego dnia na zawsze. Ważne żeby fotograf był najlepszy w swoich fachu a zespół byle czego nie grał i potrafił poprowadzić wesele. Dlatego też najlepiej skorzystać z rady znajomych, lub doświadczonych osób.
Bez wątpienia bardzo ważkim elementem w organizacji  jest także wybór sukni ślubnej, garnituru czy choćby dekoracji kościoła. Należy pamiętać że od sukni wiele się zaczyna. Pod nią dobiera się choćby bukiet ślubny i wiele innych dodatków.
Kolejną rzeczą jest przygotowanie odpowiednich zaproszeń i zawiadomień na ślub. Musimy zastanowić się czy zamierzamy najprostszą drogą dokonać zakupu już gotowych czy sami zaprojektować je.
Musimy pomyśleć także o formach transportu: dla gości oraz pary młodej. W sytuacji gdy  odległości od choćby kościoła są duże, a także zarezerwować noclegi, w przypadku gdy mamy gości przyjezdnych. Wybierzmy także szereg atrakcji, choćby fontannę czekoladową czy wodzireja zaprośmy, aby rozkręcił na maksa te przyjęcie.
W tym natłoku przedślubnych przygotowań nie należy zapominać o takich prozaicznych ale jak ważnych rzeczach jak: obrączki, tort i podróży poślubnej.
A przyszłe panny młode w ramach relaksu niech wybiorą się do salonu wizażu na  próbny makijaż ślubny i do salonu fryzjerskiego na próbną fryzurę ślubną.
Naturalnie, wszystkie etapy jakie realizujemy w gorączce przedślubnej zależą od czasu jaki możemy poświęcić na to i ile nam zostało do wesela oraz od budżetu przeznaczonego. Jeżeli mamy mało czasu a troszkę więcej pieniędzy możemy pomyśleć o doradcach ślubnych aby pomogli nam w ceremonii aby była tak jak sobie wymarzyliśmy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz