Poradnik Weselny

Wesele idealne 
Orkiestra weselna jest niezbędna, aby wesele się udało. Muzyka, tańce, zabawy- w końcu głównie z tym kojarzy nam się ta jakże ważna i uroczysta impreza. Ofert zespołów weselnych jest obecnie dość wiele. Niektóre z nich proponują opcje tradycyjne, w przystępnych cenach. Jeżeli chcemy zaszaleć, to czemu by nie wydać troszkę więcej pieniędzy i zamówić zespół z oryginalnym instrumentem, na przykład puzonem? Trochę szaleństwa z pewnością nie zaszkodzi na weselu, a może umilić czas i zapewnić, że ta impreza będzie niezapomniana. Dobry zespół muzyczny powinien posiadać doświadczenie, jednak każdy się zazwyczaj uczy na własnych błędach i jeżeli spodoba nam się zespół mało doświadczony, a dobrze się zapowiadający, warto odrzucić konwenanse i zaprosić taki właśnie zespół na wesele w Człuchowie. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru wskazane jest skontaktowanie się z zespołem i dogadanie się w kwestii szczegółów oraz tego, czy na pewno podołają zadaniu. Ważne jest też ułożenie planu oczepin - zabaw oraz muzyki. W końcu chcemy, aby podczas wesela każdy dobrze się bawił. Aby uniknąć nieprzyjemności w czasie imprezy, warto przed weselem zaznajomić się z nagraniami zespołu, które powinny być dostępne w sieci oraz przeczytać opinie na jego temat.

Pierwsze przygotowania

Zanim nadejdzie ostateczna godzina, kiedy to wypowiedziane zostanie sakramentalne „Tak” przy ołtarzu kościelnym czeka nas długi okres przygotowań, podczas których musimy się zatroszczyć o bardzo wiele niesamowicie ważnych i nader istotnych rzeczy. Jedna z tych rzeczy będzie na pewno przejrzenie stron internetowych, na których znajdują się profesjonalnie grające orkiestry na wesela. W oparciu o tego rodzaju spis mamy możliwość wyboru odpowiednio grającej kapeli muzycznej, która będzie w stanie zapewnić nam odpowiednio wysoki poziom repertuaru muzycznego, który pragniemy mieć na naszej uroczystości weselnej. Naturalnie poza odszukaniem i wybraniem solidnie grającej kapeli muzycznej przyszli państwo młodzi musza się zatroszczyć o bardzo wiele innych różnego rodzaju spraw i zagadnień. Każde z nich będzie jednakowo ważne i potrzebne do zrealizowanie udanego przyjęcia weselnego. Zabierając się za przygotowania weselne dobrze jest zacząć od rozesłania zaprószeń na wesele z prośba o potwierdzenie swojej obecności przez zaproszonych gości. W ten sposób mamy możliwość obliczenia, jaka ilość przyszłych gości weselnych do nas dotrze i jak duża sala na wesele będzie nam potrzebna oraz jaką ilość dań mamy zamówić do podania na stole.


Muzyka na żywo a z płyty
Organizując wesele, można wybrać muzykę na żywo, a także tą z płyty. Która jest lepsza? Większość jest za muzyką na żywo. Każdy chyba widzi różnice. Muzyka na żywo jest bardziej przystępna do tańca. Można razem śpiewać bawić się, prosić o powtórkę refrenu. Muzyki z płyty każdy może słuchać w domu, dlatego też na weselu raczej poleca się tę na żywo, która zdecydowanie robi większe wrażenie. Dlatego choć często narzeczeni decydują się na DJ'a, to jednak zdecydowana większość podąża krokiem tradycji, decydując się tylko i wyłącznie na muzykę na żywo, przy takiej bawią się doskonale, a jeszcze lepiej bawią się goście. Co więcej, coraz częściej takie zespoły muzyczne pozostają na poprawiny, by móc towarzyszyć i przygrywać do tańca nie tylko w nocy, ale i w dzień. Choć z reguły niektórzy już nie mają ochoty na taniec na poprawinach, przy takiej muzyce pojawia się ochota. Co więcej, kiedy rytmiczne nuty wydobywają się z głośników, nogi wręcz same porywają się do tańca. Jak więc tu sobie wyobrazić wesele bez muzyki, kiedy tak naprawdę nie potrafimy bez niej funkcjonować w codziennym życiu.


Wesele nieco inaczej czyli DJ na weselu
Coraz częściej przyszła młoda para a także ich rodzice planują wesele w nieco innym stylu niż tradycyjny. Oczywiście wiąże się to również z rozwiązaniem alternatywnym dla człuchowskiego zespołu weselnego. W takich sytuacjach organizatorzy przyjęcia weselnego decydują się na wynajęcie dj na wesele Człuchów zamiast zespołu. Ma to na pewno bardzo wiele pozytywnych aspektów, wśród których bez wątpienia jest aspekt ekonomiczny tego rozwiązania. Za wynajęcie DJ-a do wykonania oprawy weselnej zapłacimy znacznie mniej niż w przypadku kilkuosobowej kapeli. Nie jest to jedyna pozytywna strona takiej opcji. Kiedy na naszym weselu gra dj na wesele Człuchów, możemy mieć pewność, że jakość dźwięku każdego z puszczanych utworów będzie na najwyższym poziomie. Dla wielu osób jest to niezwykle istotna zaleta a poza tym ma się niepowtarzalną możliwość usłyszenia lubianych utworów w oryginalnym wykonaniu. W pewnym sensie dj weselny ma swoistą przewagę nad zespołem weselnym. Podczas gry ten ostatni zwykle sztywnie trzyma się swojego repertuaru, dj weselny może go dowolnie modyfikować, sprawdzając na bieżąco jakie kawałki najbardziej przypadają gościom do gustu. Jak więc widzimy, nieco bardziej nowoczesne wesele z ciekawą aranżacją muzyczną ma jak najbardziej szansę na powodzenie. Starajmy się jednak wybierać dobrych i kompetentnych dj', ów, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu typowych imprez rodzinnych, bowiem to będzie gwarantem dobrej zabawy i świetnego samopoczucia weselników.  

Kiedy rozmawia się o ślubie to od razu w głowie snują się domysły o zespole weselnym. Nie gra tutaj roli czy poruszany jest temat o osobie, która będzie tylko uczestniczyła w weselu czy też jest w roli organizatora wesela. Każda impreza, nieważne czy to wesele, urodziny, studniówka, imieniny itp. nie obejdzie się bez oprawy muzycznej zespołu czy dj-a. Nie można sobie wyobrazić świętowania bez tańców i śpiewania, kiedy to tylko siedzi się za stołem i pęka z przejedzenia. Nawet zwykła domówka kojarzy się choć trochę z muzyką i tym że będzie można potańczyć. Jeśli więc w grę wchodzi organizacja wesela to o braku muzyki nie może być mowy, a nikt się tym lepiej nie zajmie jak zespół weselny. Mówią że muzyka łączy pokolenia i jeśli ktoś nieraz uczestniczył w przyjęciu weselnym to na pewno zauważył że jest to prawda. Kiedy tylko zespół weselny zaczyna grać to od razu nikną bariery wiekowe, każdy się bawi z każdym i nie patrzą na to kto ile ma lat. Przy muzyce granej przez kapelę weselną wszystkie troski i waśnie odchodzą w cień, każdy tylko myśli o tym żeby dobrze się bawić. Właśnie dlatego tak ważne jest żeby zespół muzyczny był odpowiednio dobrany, gdyż to on powinien zapewnić wszystkim dobrą zabawę, tak żeby nikt nie chciał schodzić z parkietu. Zły wybór zaś może sprawić, że każdy będzie wolał spędzić ten czas za stołem niż stąpając z nogi na nogę przy byle jakiej muzyce. 

Nic dziwnego, że wesele zaliczane jest do jednych z najweselszych i najwspanialszych dni w życiu, nie tylko chodzi tutaj o Parę Młodą. Wiadomo że to ich wielki dzień, ale goście, którzy towarzyszą Młodym w tym dniu również przeżywają magiczne chwile, które zagwarantuje im dobry zespół.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz